top of page
image002.jpg

Çağatay Bağcı

Yoga ve Meditasyon Uzmanı

Yoga, 2016 yılının 23 Nisan’ında içimdeki çocuğa hediye vermek amacıyla ilk defa katıldığım yoga dersiyle hayatıma girdi. O gün kurulan bağ öyle sıkı oldu ki kurumsal yaşamda başarı odaklı bir beyaz yaka olarak çalışmanın hayat gayem olmadığına karar verdim; ve yolumu yoga’ya yönelttim. 

 

Bu kararla beraber 2 yıl boyunca öğrenci olarak sürdürdüğüm yoga pratiğimde daha da derinleşmek için eğitmenlik eğitimi almaya karar verdim. İlk olarak kurumsal hayattan istifa ettim. 2018 Kasım ayında Hindistan’da Swami Govindananda liderliğinde 200 saatlik Sivananda Yoga Vidya Peetham eğitmenlik eğitimi aldım. Hazır Asya’da bulunuyorken Nepal’de manastırda inzivaya katıldım. Yine Tayland’da 11günlük sessizlik ve meditasyon inzivası olarak bilinen Vipassana’ya katıldım. Daha sonra Türkiye’ye dönüp Çetin Çetintaş önderliğinde 30 günlük inziva ile gerçekleşen, hayat dönüştürücü olan ve Yoga’yı gerçek anlamda hayatıma kattığım 300 saatlik ileri seviye eğitmenlik eğitimi aldım.

 

2019 ve 2020 yıllarında özellikle Asya’da çok çeşitli inziva merkezlerinde; ashramlarda; yoga stüdyolarında; doğa’da tüm öğrendiğim pratiklerimi daha da derinleştirdim.

 

Yoga’nın kardeş bilimi sayılan ayurveda ile ilgili 2017 yılında Yogaşala onaylı 35 saatlik Ayurveda giriş eğitimi aldim.

 

2017-2018-2019 yıllarında enerji bedenlerinde çalışmalara kanal olabilmek amacıyla Reiki sertifikalarımı 3A seviyesine kadar tamamladım.

bottom of page